Zakłady na żywo – Obstawianie podczas trwania meczu

Bukmacherzy online wciąż starają się poszerzyć ofertę dostępnych zakładów i odpowiadać na oczekiwania graczy. Dlatego też na rynku pojawiły się ekscytujące zakłady na żywo, które umożliwiają obstawianie meczów różnych dyscyplin sportowych podczas trwania wydarzenia. Dodatkowo u najlepszych legalnych bukmacherów dostępne są także darmowe transmisje na żywo, więc można jednocześnie oglądać mecz i obstawiać. A opcji typowania jest naprawdę sporo, gdyż zakłady na żywo umożliwiają obstawianie nowych rynków zdarzeń. Zobaczmy, jak to działa.

Kasyno
Zalety
Bonus
Ocena
Graj teraz
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Czym są zakłady live?

Livebetting, zakłady live lub w polskiej wersji zakłady na żywo to rodzaj zakładów, które można spotkać na stronach bukmacherskich. Zakłady na żywo to obstawianie podczas trwania danego wydarzenia sportowego. Można obstawiać praktycznie do ostatnich minut jego trwania. Czas wnoszenia zakładu jest więc podstawową różnicą pomiędzy zakładami na żywo a zakładami przedmeczowymi. Wiele może się zmienić podczas trwania meczu, dlatego ten rodzaj zakładów daje typerom możliwość dodatkowej analizy sytuacji na bieżąco. Mamy szansę ocenić formę drużyny i obstawić zupełnie inny wynik niż przed rozpoczęciem spotkania. Ponadto mamy opcję obstawić zupełnie inne rynki zdarzeń niż w przypadku zakładów krótko- lub długoterminowych.

Jak rozpocząć obstawianie na żywo?

Początek przygody z zakładami na żywo to oczywiście wybór bukmachera online. Po rejestracji i wpłacie pierwszego depozytu można przejść do sekcji zakładów na żywo na stronie i wybrać interesującą nas dziedzinę. Następnie wystarczy wybrać interesujące nas trwające wydarzenie, określić nasz typ, wysokość stawki i rodzaj kuponu. Na kuponie można mieć pojedynczy zakład lub kilka i wtedy mówimy o kuponie akumulowanym. Ogromną wygodą dzisiejszych zakładów bukmacherskich jest ich mobilność. Można obstawiać na komputerze lub urządzeniu mobilnym jak smartfon lub tablet. Zakłady na żywo dostępne są więc nawet, gdy kibicujemy na stadionie lub w hali sportowej.

Jakie wydarzenia obstawiać?

Najprostszym rozwiązaniem jest obstawianie takiego sportu i wydarzeń, na których znasz się najlepiej. Warto eksperymentować, ale tylko w momencie, gdy czujemy, że wszystkie zasady danego sportu nie są nam obce. Zakłady na żywo, jak i każde inne zakłady sportowe, powinna poprzedzać dogłębna analiza statystyk, formy drużyny i poszczególnych zawodników oraz nowinek w świecie danego sportu. Wiele czynników wpływa na ostateczny wynik spotkania, dlatego warto mieć je na uwadze. Analizy dokonujemy przed rozpoczęciem meczu, a następnie, obstawiając na żywo, możemy odpowiednio reagować w oparciu o przebieg spotkania. W obstawianiu przydatna jest również matematyka i rachunek prawdopodobieństwa. Na przykład zakład dwutorowy daje większą szansę na wygraną niż zakład z trzema możliwościami.

Live streaming, czyli transmisje na żywo

Zakłady na żywo

Bukmacherzy online udostępniający zakłady na żywo często oferują użytkownikom dodatkowe udogodnienia. Rejestracja i wpłata minimalnego wymaganego depozytu wiąże się z dostępem do live streamingu, czyli transmisji wydarzeń sportowych na żywo. Obstawianie na żywo bez dostępu do trwającego wydarzenia nie miałoby większego sensu. U niektórych bukmacherów możliwy jest także dostęp do transmisji na żywo przy pomocy aplikacji mobilnej. Jest to szczególnie wygodne, jeśli akurat jesteśmy poza domem, a wyczekiwany przez nas mecz właśnie się rozpoczyna. Transmisje mogą mieć nieznaczne opóźnienie, co warto mieć na uwadze przy obstawianiu i liczeniu na pomyłkę bukmachera. Dodatkową opcją oprócz live streamingu jest graficzna wizualizacja meczu, pomocna przy analizie spotkania.

Najpopularniejsze sporty w zakładach na żywo

Zakłady na żywo szybko zyskały wielu zwolenników, dlatego bukmacherzy online dbają o ciągłe poszerzanie dostępnej oferty zakładów. Choć jest ona nieco bardziej ograniczona niż oferta zakładów przedmeczowych, na żywo można obstawiać najważniejsze wydarzenia w świecie sportu. Do popularnych kategorii sportowych należą: piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, piłka ręczna, boks, baseball. Fani sportowych motorowych znajdą także wydarzenia na żywo dla żużla i Formuły 1. Coraz większą popularnością cieszą się również zakłady na esport. Jako, że turnieje sportowe organizowane są na całym świecie, w związku z różnicą czasu obstawiać na żywo można praktycznie przez całą dobę.

Rynki zdarzeń w zakładach live

Jedną z cech zakładów na żywo, która sprawia, że obstawiający tak je polubili, jest fakt, że można obstawiać zupełnie nowe rynki zdarzeń. Zakłady na żywo są doskonałym uzupełnieniem naszego doświadczenia jako typera. W związku z tym, że obstawiamy w oparciu o bieżącą sytuację na boisku, możemy szacować inne zdarzenia. Na przykład: możemy obstawiać nie tylko, który zawodnik strzeli gola, ale także kto zdobędzie następnego gola. Typowanie jest więc znacznie bardziej zawężone. Rynki zdarzeń będą się oczywiście różnić w zależności od danego sportu. W zakładach na żywo będziemy jednak mieć możliwość obstawiania dla przykładu: zwycięzcę najbliższego punktu lub danego seta w tenisie, kto wygra pozostałą część tercji w hokeju lub czy dana drużyna zachowa czyste konto.

Cashout w zakładach na żywo

Obstawianie może dla niektórych wiązać się z dużym stresem. W przypadku zakładów na żywo dochodzi także do skoków adrenaliny w odpowiedzi na przebieg spotkania. Każdemu typerowi zdarza się popełnić błąd, a sport potrafi być zaskakujący i sytuacja może się diametralnie zmienić w ciągu nawet kilku sekund. Dlatego też bukmacherzy wprowadzili funkcję cashout. Jest to opcja zamknięcia zakładu przed zakończeniem trwającego wydarzenia i odzyskanie części wpłaconych pieniędzy. Dzięki temu możemy zminimalizować straty, gdy spotkanie nie idzie po naszej myśli i widzimy, że postawiony przez nas zakład nie będzie trafiony.

Obstawiaj z bonusem bukmacherskim

Bukmacherzy online oferują różne bonusy bukmacherskie, które możemy wykorzystać na obstawianie zakładów. O ile regulamin bonusu nie przewiduje inaczej, większość z nich możemy wykorzystać zarówno na zakłady przedmeczowe, jak i zakłady na żywo. Do najczęstszych propozycji bukmacherów należą: zakład bez ryzyka, darmowy zakład oraz bonus od depozytu. Jeśli stresuje Cię postawienie pierwszego zakładu na żywo, być może warto skorzystać z prezentu od bukmachera. Dzięki temu nie zaryzykujesz naszych środków, a przełamiesz własny przed pierwszym zakładem.

Zakłady na żywo - Obstawianie podczas trwania meczu

Zalety i wady zakładów na żywo

Zakłady na żywo mają wielu fanów, ale jak każdy typ zakładów, mają swoje wady i zalety. Podstawowe plusy to:

 • Możliwość typowania i oglądania danego wydarzenia jednocześnie
 • Dodatkowa adrenalina przy obstawianiu podczas trwania spotkania
 • Możliwość dodatkowej analizy sytuacji na bieżąco i reakcji w odpowiedzi na zmiany
 • Szansa na skorzystanie z wysokich kursów
 • Wyjątkowe rynki zdarzeń dostępne tylko w zakładach na żywo
 • Szybkie rozliczanie kuponów

Obstawianie na żywo szczególnie wymaga od typera zachowania zimnej głowy. Warto bowiem pamiętać, że zakłady na żywo mają także mniej korzystne cechy:

 • Oglądanie i typowanie w tym samym czasie może wiązać się z większą impulsywnością i pochopnymi decyzjami
 • Zakłady na żywo mają ograniczoną ofertę dostępnych sportów
 • Może dochodzić do szybkich spadków kursów, co wiąże się z większym ryzykiem

Zakłady na żywo mogą być fantastyczną rozrywką, jeśli gramy odpowiedzialnie i odpowiednio się do nich przygotujemy. Należy kontrolować swój budżet, nie przekraczać go i unikać nadmiernego pośpiechu przy obstawianiu. Życzymy wielu pozytywnie zaskakujących zmian sytuacji na boisku i trafionych kuponów!