Zakłady na sporty motorowe – Formuła 1, żużel i inne

Sporty motorowe od początków swojego istnienia szybko zyskiwały popularność w Polsce. Szybkość, adrenalina i ekscytujący dźwięk silników to coś co podkręca atmosferę na widowni. Jeszcze większa adrenalina towarzyszy jednak wyścigowi, który obstawiliśmy u bukmachera. Dlatego też zakłady na sporty motorowe to popularna kategoria wśród polskich typerów. Obstawiając Formułę 1, żużel lub rajdy samochodowe możemy nie tylko typować zwycięzców wyścigu. To także obstawianie pojedynków między konkretnymi zawodnikami, pierwszej trójki lub piątki zawodników albo pojedynków konstruktorów czuwających nad techniczną stroną pojazdów.

Kasyno
Zalety
Bonus
Ocena
Graj teraz
1
  • Wiele dyscyplin do wyboru
  • Regularne promocje
  • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
  • Jakość poparta doświadczeniem
  • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
  • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
  • Ciekawe zakłady specjalne
  • Specjalna aplikacja mobilna
  • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Czym są sporty motorowe?

Sport to rozległy temat, dlatego podzielono go na osobne dziedziny. Jedną z nich są właśnie sporty motorowe. Jest to rywalizacja na pojazdach lądowych napędzanych silnikami. W Polsce pieczę nad tą dziedziną sportu pełni Polski Związek Motorowy, ale oczywiście istnieją także międzynarodowe organizacje w poszczególnych kategoriach. Sporty motorowe można podzielić na takie kategorie jak: sport kartingowy (wyścigi gokartów), sport motocyklowy (wyścigi motocykli), sport samochodowy (wyścigi samochodów) oraz sport żużlowy (niejako podlega pod sport motocyklowy, ale przedstawiany jako osobna kategoria). Choć wyścigów gokartów raczej nie uświadczymy u bukmachera online, to już wyścigi Formuły 1, żużlowe lub NASCAR będą całkiem popularną opcją.

Jak obstawiać sporty motorowe?

Podobnie jak w przypadku innych sportów obstawianie polecamy rozpocząć od poszerzenia naszej wiedzy o danym sporcie. Zakłady na sporty motorowe będą miały charakterystyczną specyfikę, dlatego bez znajomości terminologii i zasad, daleko nie zajdziemy. Polecamy więc zaprzyjaźnić się z tabelami statystyk, historią zawodników i charakterystycznymi cechami danego sportu. Wielu bukmacherów online udostępnia przydatne statystyki i podsumowania. Po ugruntowaniu wiedzy przychodzi właśnie wybór bukmachera, a następnie rejestracja na stronie. Po wpłacie pierwszego depozytu możemy rozpocząć obstawianie. Do wyboru będziemy mieć zakłady na żywo, czyli obstawianie podczas trwania spotkania oraz zakłady krótko- i długoterminowe. Te pierwsze dotyczą jednego konkretnego wydarzenia, a te drugie np. całego sezonu.

Formuła 1 – Prestiżowe wyścigi samochodowe

Zakłady na sporty motorowe

Wiele osób twierdzi, że Formuła 1 to królowa sportów motorowych. Są to najbardziej prestiżowe wyścigi jednoosobowych pojazdów samochodowych zapoczątkowane w połowie XX wieku. Wyścigi Grand Prix organizowane są na całym świecie i przyciągają tłumy wielbicieli tego szybkiego sportu.

Nic więc dziwnego, że obstawianie Formuły 1 również cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W przypadku zakładów na Formułę 1 wiele rynków zdarzeń skupia się na zawodniku: kto zwycięży wyścig lub kwalifikacje, zawodnik znajdzie się w pierwszej trójce, szóstce lub dziesiątce, zawodnik nie ukończy wyścigu. Co ciekawe jednak, obstawiać można także zespoły konstruktorów, które dbają o projekt pojazdu. Można znaleźć zakłady w stylu: najlepszy konstruktor lub H2H pomiędzy dwoma zespołami (np. McLaren vs Mercedes).

Żużel – Czarny sport popularny w Polsce

Najstarszą i najpopularniejszą wersją żużla jest żużel klasyczny rozgrywany na charakterystycznych torach o sypkiej, czarnej nawierzchni. Od tego właśnie wzięło się powszechne określenie tych wyścigów – czarny sport. Polska jest jednym z krajów, w których wyścigi żużlowe cieszą się sporą popularnością. Nasze drużyny przeważnie ścierają się z zawodnikami ze Szwecji, Wielkiej Brytanii i Danii. Przy obstawianiu żużla ważne jest zapoznanie się ze statystykami. Wykluczenia, upadki, defekty, średnia liczba punktów mogą nam wiele powiedzieć o formie zawodnika lub drużyny. Najczęściej spotykane rynki zdarzeń w żużlu to: zakład 1×2, pojedynek H2H oraz, jako, że zawodnicy zbierają punkty za pierwsze 3 miejsca na mecie, liczba punktów poniżej / powyżej.

Obstawianie rajdów samochodowych

Rajdy samochodowe to kolejne wydarzenie, które można obstawiać w zakładach bukmacherskich online. Najbardziej prestiżowa seria, czyli WRC – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata – składają się z kilkunastu rajdów w sezonie. Te zaś to przeważnie trzydniowe zmagania kierowców na odcinkach specjalnych. Do najpopularniejszych zakładów na rajdy samochodowe będą należeć: zwycięzca rajdu, pierwsza trójka lub piątka oraz zwycięzca całego sezonu (zakład długoterminowy). Niekiedy można natrafić na pojedynek konstruktów, o którym wspominaliśmy w przypadku Formuły 1, zwycięzcę danego odcinka specjalnego lub pojedynek H2H konkretnych kierowców.

NASCAR – Amerykańskie wyścigi samochodowe

Ten tajemniczy skrót NASCAR oznacza z angielskiego National Association for Stock Car Auto Racing, czyli Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych. To niesamowite jak wiele osób śledzi te wyścigi samochodowe w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest to drugi po futbolu amerykańskim najpopularniejszy sport w tym kraju, z 75 milionami zadeklarowanych wielbicieli. Największe serie wyścigów to: Monster Energy NASCAR Cup Series, Xfinity Series i Gander Outdoors Truck Series. Mimo, że, patrząc globalnie, to Formuła 1 jest najpopularniejszym sportem motorowym na świecie, NASCAR zdaje się jej deptać po piętach. Zainteresowanie rośnie w innych krajach niż Stany Zjednoczone, stąd też co raz częściej można spotkać się z zakładami na te wyścigi stuningowanych samochodów.

Obstawiaj z bonusem bukmacherskim

Z bonusów bukmacherskich można korzystać zarówno stawiając zakłady sportowe, zakłady na esport, jak i zakłady na sporty motorowe (o ile regulamin bonusu nie mówi inaczej). Popularnym bonusem bukmacherskim, którym bukmacherzy przyciągają na swoje strony, jest bonus powitalny. Na start dostajemy od bukmachera dodatkowe środki na zakłady, zakład bez ryzyka lub darmowy zakład. Stali gracze mogą także liczyć na premie urodzinowe lub bonusy za polecenie bukmachera przyjacielowi. Bukmacherzy online organizują także promocje okolicznościowe w okresie trwania wielkich wydarzeń sportowych jak na przykład wyścigi Grand Prix. Można wtedy zgarnąć dodatkowy bonus na zakłady na tę konkretną imprezę sportową.

Zakłady na sporty motorowe - Formuła 1, żużel i inne

Wskazówki jak obstawiać sporty motorowe

Każdy sport ma swoją specyfikę, która wpływa na rodzaje zakładów oraz wyniki spotkań. W zależności od rodzaju sportu wiele może też zależeć od konkretnych czynników. W przypadku zakładów na sporty motorowe na pewno przydatna będzie dogłębna analiza statystyk, która może wiele powiedzieć o formie danego zawodnika i jakości prowadzonych przez niego pojazdów. Istotne będzie także bycie na bieżąco z nowinkami w świecie motoryzacyjnym jak nowe technologie wykorzystywane przez konstruktorów. Jako, że wyścigi lub rajdy odbywają się na różnych nawierzchniach, warto wiedzieć, czym ona się charakteryzuje, jak może wpływać na jazdę oraz jak konkretny zawodnik sobie na niej radzi. Ostatnim wspólnym aspektem wpływającym na sporty motorowe jest pogoda. Praktycznie wszystkie imprezy odbywają się na świeżym powietrzu, więc warunki pogodowe mogą istotnie wpłynąć na ostateczny wynik spotkania.