NASCAR zakłady – Jak obstawiać amerykańskie wyścigi samochodowe?

Wyścigi NASCAR to rywalizacja superszybkich i supermocnych samochodów, które tylko z zewnątrz wyglądają jak samochody miejskie. Pojazdy te mają zmodyfikowane wnętrza i silniki pod specyfikę wyścigów. Sport ten cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, ale za sprawą transmisji na żywo fanów nie brakuje na całym świecie. Bukmacherzy oferują NASCAR zakłady – obstawianie kto wygra poszczególne wyścigi. Sprawdźmy jak to działa.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Czym są wyścigi NASCAR i czy warto je obstawiać?

NASCAR to skrót oznaczający: Narodową Organizację Wyścigów Samochodów Seryjnych (ang. National Association for Stock Car Auto Racing). Jest to największa organizacja tego typu w Stanach Zjednoczonych, która jest patronem 1500 wyścigów na terenie Ameryki Północnej. Dyscyplina ta powstała w 1948 roku. Kierowcy ścigają się głównie na owalnych torach o różnej długości, kształcie i wyprofilowaniu. Amerykańscy kibice mają obsesję na punkcie tego sportu – jedynie futbol amerykański przebija NASCAR popularnością. Ale fani NASCAR nie znajdują się tylko w USA.

Te ekscytujące wyścigi samochodowe można oglądać poprzez transmisje na żywo w ponad 150 krajach na świecie. Dlatego też legalni bukmacherzy oferujący zakłady dla Polaków udostępniają zakłady na NASCAR. Jedynym problemem dla fanów tej dyscypliny sportowej w Polsce jest czas transmisji. Z uwagi na różnicę czasu pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi, chcąc być na bieżąco z wynikami wyścigów lub chcąc obstawiać zakłady na żywo, trzeba albo zarwać noc, albo wstać wcześnie rano.

Jak obstawiać NASCAR zakłady?

Największe serie wyścigów NASCAR to Monster Energy Nascar Cup Series, Gander Outdoors Truck Series oraz Xfinity Series. Kilka charakterystycznych wydarzeń to wyścigi Road America, Daytona 500, Circuit of the Americas i Bristol Dirt race. Jeśli jesteś na bieżąco ze statystykami wyścigów ostatnich lat, znasz nazwiska najlepszych kierowców i wiesz, na co zwracać uwagę, możesz rozpocząć obstawianie zakładów na NASCAR.

Aby rozpocząć obstawianie online, musisz założyć konto na stronie bukmacherskiej. Po weryfikacji konta niezbędne jest wpłacenie pierwszego depozytu. Do wyboru masz szereg metod płatności – portfele elektroniczne jak Skrill lub Neteller, transakcję kartą kredytową, debetową lub przedpłaconą lub nawet kryptowaluty. Zasilone konto umożliwia postawienie pierwszego zakładu. Zakłady sportowe online mają wiele kategorii, ale nawigacja na stronach jest banalnie prosta. NASCAR zakłady znajdują się zazwyczaj w zakładce sporty motorowe. Do wyszukania wydarzeń można też użyć opcji wyszukiwania na stronie.

Popularne zakłady na NASCAR

Po odnalezieniu zakładów na NASCAR na stronie z zakładami bukmacherskimi wystarczy wybrać interesujące nas wydarzenie sportowe i konkretny rynek zdarzeń. Kursy bukmacherskie w przypadku wyścigów NASCAR opierają się oczywiście na szansach kierowców na wygraną. Zawodnicy z niższymi numerami mają większe szanse, a z wyższymi numerami znacznie niższe. Do często spotykanych rodzajów zakładów NASCAR można zaliczyć:

 • Zakład na zwycięzcę wyścigu – prosty i popularny zakład, gdzie obstawiasz kto przekroczy linię mety jako pierwszy.
 • Pierwsza trójka – to przydatny zakłady, gdy nie ma pewności, kto zwycięży; w tym przypadku obstawiasz czy dany kierowca znajdzie się w pierwszej trójce
 • H2H – czyli head to head, pojedynek konkretnych dwóch kierowców wybranych przez bukmachera – obstawiasz, kto z nich będzie lepszy
 • Zwycięski producent – obstawianie, który producent samochodów będzie mieć na koncie najwięcej zwycięstw w serii
 • Liczba flag ostrzegawczych – sygnalizacja podczas wyścigu NASCAR odbywa się poprzez różnokolorowe flagi. Bukmacher może użyć tej formy, aby zaoferować specyficzny rynek zdarzeń.
NASCAR zakłady - Jak obstawiać amerykańskie wyścigi samochodowe?

Obstawiaj wyścigi samochodowe z bonusem sportowym

Obstawianie zakładów na NASCAR jest możliwe z bonusem sportowym podobnie jak w przypadku innych zakładów na sporty motorowe. Jeśli regulamin danego bonusu bukmacherskiego nie jest sprecyzowany pod jedną dyscyplinę sportową, to można go wykorzystać obstawiając każdą dyscyplinę sportową. Bonusy bukmacherskie są różne i zawsze należy zapoznać się z warunkami korzystania z nich, szczególnie warunkami obrotu. Do popularnych rodzajów bonusów należą bonusy powitalne, freebet darmowy zakład, zakład bez ryzyka lub bonus reload (inaczej zwany bonusem doładowania).