Dota 2 zakłady – Obstawianie kultowego esportu online

Dota 2 to jedna z pierwszych gier komputerowych, jakie przychodzą na myśl, mówiąc o grach typu MOBA. Multiplayer Online Battle Arena to gry, które opierają się na strategicznej rywalizacji drużyn na mapie. Ten typ gier narodził się wraz z grą Starcraft i zyskał ogólnoświatową popularność wraz z wydaniem Defense of the Ancients – modyfikacji gry Warcraft 3 stworzonej przez fanów. Dziś rozgrywki Dota 2, sequelu gry, to jedne z największych wydarzeń w świecie esportu, przyciągające miliony kibiców na wszystkich kontynentach. Dlatego też Dota 2 zakłady to istotna kategoria u bukmacherów online.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Co to jest Dota 2?

Dota 2 to strategiczna gra, która zakłada rozgrywkę pomiędzy dwoma 5-osobowymi drużynami na mapie. Celem każdej z drużyn jest zagarnięcie terenu przeciwnika i zniszczenie jego bazy. Mapę rozgrywki dzieli na środku rzeka i neutralny teren zwany dżunglą. Dotarcie do bazy przeciwnika umożliwiają trzy trasy, na których w regularnych odstępach czasu pojawiają się kontrolowane przez komputer miniony. Stwory te automatycznie atakują bohaterów. Po drodze do wygranej drużyna musi rozprawić się z minionami, zniszczyć wieże przeciwnika i bohaterów, zbierać doświadczenie i złoto, aby kupić lepszy ekwipunek i stać się silniejszymi.

Pomiędzy trzema trasami w grze znajduje się dżungla. Jest ona pełna drzew przez co widoczność jest zmniejszona. To tutaj bohaterowie mogą natknąć się na neutralne potwory, których zabicie dostarcza złota i doświadczenia. W dżungli znajduje się też boczne ścieżki, które prowadzą do głównych tras w grze. To sprawia, że dżungla jest strategicznym punktem na mapie, a dżunglerzy (bohaterowie skupieni na eksplorowaniu dżungli) mogą przyczynić się do wygranej całej ekipy.

Płynąca przez środek mapy rzeka również ma ważne zadanie. Nie tylko dzieli ona mapę, ale też służy jako środek transportu pomiędzy głównymi alejami. W dolnej i górnej części rzeki w regularnych odstępach czasu pojawiają się runy, dzięki którym bohater może zyskać specjalne umiejętności jak na przykład ekstra prędkość lub podwójną siłę. Działanie run jest ograniczone czasowo, ale może sporo namieszać w rozgrywce. W północnej części rzeki na bohaterów czeka także Roshan – neutralny boss, którego zabicie daje całej drużynie złoto i doświadczenie.

Bohaterowie w grze Dota 2 i ich role

Drużyna Dota 2 składa się z 5 zawodników, którzy przyjmują w grze różne role. Wybór roli determinowany jest przez wybór bohatera. Aktualnie gra Dota 2 oferuje aż 121 postaci o różnych umiejętnościach i rolach. Dla przykładu dżungler będzie potrzebował innych umiejętności niż ganker. Dzięki zabijaniu bohaterów przeciwnej drużyny i minionów oraz niszczeniu wież bohaterowie zbierają złoto pozwalające kupić ekwipunek i doświadczenie, dzięki którym bohater zyskuje kolejne poziomy. Każdy poziom daje bohaterowi do wyboru albo nową umiejętność, albo usprawnienie posiadanej umiejętności. Postaci mogą zebrać maksymalnie 25 poziomów. Pięć głównych ról w grze Dota 2 to: Mid laner, Support, Carry, Offlane i Jungler.

Jak obstawiać esport Dota 2?

Dota 2 zakłady to ciekawa rozrywka ze względu na złożoność samej gry. Drużyny muszą strategicznie rozplanować całą rozgrywkę, a do tego dochodzą niesamowite umiejętności poszczególnych graczy. Mecz Dota 2 może trwać od 20 minut do ponad godziny, w zależności od rozkładu sił w drużynach. W tym czasie mapa gry jest miejscem pełnym niespodzianek. Wszystko to sprawia, że zakłady na esport Dota 2 wymagają od typerów doskonałej znajomości gry i umiejętności analizowania statystyk. Jakie rynki można obstawiać u bukmacherów? Do najpopularniejszych rynków zdarzeń przy obstawianiu Dota 2 należą:

 • Zakład na zwycięzcę spotkania
 • Handicapy
 • Dokładny wynik spotkania
 • Zakłady specjalne: pierwsza krew, pierwsza wieża, pierwszy Roshan i wiele innych

Obstawianie zakładów na esport może zakładać obstawianie praktycznie każdej funkcji w grze. Oprócz powyżej wymienionych legalni bukmacherzy udostępniają także zakłady na konkretnego zawodnika – podobnie jak w piłka nożna zakłady. Rodzaje zakładów zależą tak naprawdę od danego bukmachera, dlatego jeśli zależy Ci na zakładach na esport, porównuj platformy i znajdź bukmachera, który stawia nacisk na esport.

Dota 2 Pro Circuit – Obstawianie The International

Format turniejów profesjonalistów w Dota 2 nazywa się Dota 2 Pro Circuit. Formuła ta została wprowadzona w 2017 roku, aby nieco lepiej zorganizować rozgrywki na najwyższym poziomie. Rozgrywki podzielone są na Minors, Majors oraz The International. Pierwsze dwa formaty sponsorowane są przez twórcę gry, firmę Valve. Turniej Major musi mieć pulę nagród w wysokości co najmniej 500 000 dolarów i muszą w nim brać udział po dwie drużyny z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Chin, Europu, Południowo-wschodniej Azji oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Liczba turniejów Minor i Major jest różna w każdym roku – dla przykładu w sezonie 2019-2020 pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom i odbyły się tylko 3 turnieje Minor i 2 Major.

Najbardziej ekscytującym turniejem dla wszystkich fanów Dota 2 i esportu jest jednak The International. Te światowe mistrzostwa odbywają się zwykle w sierpniu, przyciągają miliony fanów oglądających transmisje na żywo w serwisie Twitch i czynią ze zwycięzców milionerów. Przełożone z 2020 roku w związku z pandemią The International 2021 zakładają pulę nagród w wysokości 40 milionów dolarów! Legalni bukmacherzy online rozumieją popularność The International i udostępniają wiele zakładów w tym okresie.

Podsumowując, wśród turniejów Dota 2, które można obstawiać u bukmacherów online można wyróżnić:

 • Dota Minors
 • Dota Majors
 • The International
 • BIX Invitationals
 • ESL
 • Claro Gaming APU League
 • PNX Invitationals
 • Dream League
 • OMEGA League
 • WePlay AniMajor
 • Dota Pit League
 • EPIC League
 • Perfect World Master
Dota 2 zakłady - Obstawianie kultowego esportu online

Wskazówki jak skuteczniej obstawiać Dota 2

Rozgrywki Dota 2 to rodzaj sportu, dlatego chcąc obstawiać Dota 2 zakłady, warto się przygotować. Najważniejsze o czym powinien pamiętać każdy skuteczny typer to:

 1. Graj w Dota 2 – złożoność gry i postaci najlepiej rozumiana jest przez graczy
 2. Śledź media społecznościowe – aktualizacje, nowi bohaterowie i zmiany to ważne sprawy, dlatego śledź profile Dota 2, firmy Valve i pro gamerów, aby być na bieżąco
 3. Oglądaj transmisje na żywo – śledź treningi i rozgrywki najlepszych drużyn w serwisie Twitch i YouTube Gaming, aby poznać ich formę
 4. Analizuj poprzednie mecze – oglądaj poprzednie mecze i turnieje, poznawaj zawodników i wyciągaj wnioski
 5. Analizuj statystyki – wskaźniki takie jak: XPM – experience per minute, GPM – gold per minute, LH – last hits oraz KDA – kills, deaths, assists wiele mówią o danych zawodnikach i ich sposobie gry
 6. Zacznij od bonusu na esport – obstawiaj pierwsze mecze z bonusem bez depozytu lub darmowym bonusem (freebet), aby zapoznać się z charakterystyką obstawiania Dota 2

Im lepsze przygotowanie do obstawiania, tym większe szanse na trafiony kupon. Podejmowanie szybkich decyzji w oparciu o sytuację na mapie i własną wiedzę, jest szczególnie istotne, gdy obstawiamy zakłady na żywo.