Golf zakłady – Jak obstawiać wyniki golfistów u bukmacherów online?

Choć kolebką golfa jest Wielka Brytania (w szczególności Szkocja), obecnie to Stany Zjednoczone wiodą prym, jeśli chodzi o popularność tego sportu. Tabele rankingowe najlepszych światowych golfistów pełne są amerykańskich nazwisk. Golf nie jest aż tak popularny w Polsce, ale jego amatorów przybywa. Jest to też rosnąca kategoria zakładów sportowych u najlepszych bukmacherów online. Golf zakłady – czym się kierować przy obstawianiu, rynki zdarzeń na golfa, jak obstawiać u bukmachera. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim przewodnikiem po obstawianiu zakładów na golfa.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Obstawianie zakładów na golfa – Zasady gry

Golf jest sportem, który cieszy się sporą popularnością na Zachodzie. W Polce popularność tego sportu dopiero raczkuje, ale z każdym rokiem coraz więcej osób albo próbuje swoich sił w golfie, albo zaczyna śledzić poczynania najlepszych golfistów. Dlatego też jest to wciąż rozwijająca się kategoria, którą można znaleźć klikając w zakłady sportowe u bukmacherów online. Co na pewno przyciąga to golfa, to to, że jest to sport uprawiana na urokliwych trawiastych terenach. Zadaniem golfistów jest umieszczenie małej piłki golfowej w otworach w ziemi zwanych dołkami za pomocą specjalnego kija jak najmniejszą liczbą uderzeń. Każdy zawodnik musi zaliczyć wszystkie dołki na polu. Charakterystyczne jest też samo uderzenie – zamach kijem zza głowy i ćwierć obrotu ciałem w pasie.

Jako, że tak dużą wagę przykłada się do liczby uderzeń piłki, każde z nich uzyskało specjalną nazwę. I tak zaliczenie dołka w określonej liczbie uderzeń nazywa się:

 • Hole in one – jedno uderzenie
 • Condor – o 4 mniej uderzeń niż przewidywane
 • Albatross – o 3 mniej uderzeń niż przewidywane
 • Eagle – o 2 mniej uderzeń niż przewidywane
 • Birdie – o 1 mniej uderzeń niż przewidywane
 • Par – zgodnie z przewidywaną liczbą uderzeń
 • Bogey – o 1 więcej uderzeń niż przewidywane
 • Double, Triple Bogey – o 2, 3 itd. więcej uderzeń niż przewidywane

O czym warto pamiętać obstawiając golfa

Obstawiając golf zakłady należy nie tylko znać nazewnictwo charakterystyczne dla tego sportu oraz wszystkie zasady gry, ale także mieć na uwadze kilka dodatkowych szczegółów.

 1. Statystyki – jak w przypadku każdego sportu, polecamy sumiennie prześledzić statystyki zawodnika, na którego chcemy obstawiać. Wiele może to nam powiedzieć o formie sportowca i ułatwić obstawianie golfa.
 2. Pogoda – jako, że golf jest sportem, który odbywa się na świeżym powietrzu, warunki pogodowe mogą wiele zmienić w tabeli wynikowej. Przed postawieniem zakładu warto też dokładnie przeczytać regulamin u bukmachera. Co jeśli rozgrywki zostaną odwołane – czy dostaniesz zwrot, czy wypłatę wygranej, jeśli Twój kupon był trafiony do tej pory?
 3. Media społecznościowe – warto śledzić profile najlepszych golfistów, aby uzyskać jeszcze więcej informacji odnośnie ich aktualnej formy, ewentualnych kontuzji lub poziomu motywacji

Najważniejsze turnieje i wydarzenia golfowe

Świat golfa nie różni się tak bardzo od świata tenisa. Najlepsi golfiści również należą do najlepiej opłacanych sportowców na świecie. Zawodowi gracze osiągają szczyt w wieku 27-30 lat, ale ich kariery trwają do 45-50 roku życia. Aktualnie czołówka rankingowa zdominowana jest przez Amerykanów jak Collin Morikawa, Dustin Johnson, Patrick Cantlay. Numerem jeden wśród mężczyzn na świecie jest Hiszpan, Jon Rahm. Kobiecym numerem jeden jest w tej chwili Koreanka, Ko Jin-Young.

Do największych wydarzeń w golfie mężczyzn, zwanych podobnie jak w tenisie Wielkim Szlemem, gdzie ścierają się najlepsi z najlepszych należą:

 • The Masters Tournament
 • U.S. Open
 • British Open – The Open Championship
 • PGA Championship

Najważniejsze turnieje golfistek to z kolei:

 • ANA Inspiration
 • U.S. Women’s Open
 • Women’s PGA Championship
 • The Evian Championship
 • Women’s British Open

Golf zakłady – Rynki zdarzeń na golfa

Tenis ziemny zakłady nie różnią się znacząco od zakładów na golfa. Niektóre rynki zdarzeń są popularniejsze od innych. W przypadku golfa najbardziej popularnym zakładem będzie po prostu typowanie zwycięzcy dnia lub zwycięzcy turnieju. Nie jest to jednak tak proste zadanie, jak się wydaje, gdyż do zawodów może przystępować nawet aż 100 zawodników. Legalni bukmacherzy często wychodzą z propozycją zakładów typu head to head, czyli H2H. Polegają one na typowaniu zwycięzcy pomiędzy dwoma konkretnymi zawodnikami. Może to być nieco łatwiejsze zadanie niż proste obstawianie zwycięzcy. Niekiedy można spotkać się z zakładem H2H pomiędzy zawodnikami z jednego kraju. Innym rodzajem zakładu na golf jest zakład typu poniżej / powyżej dotyczący chociażby liczby uderzeń lub zdobytych dołków. Europejscy bukmacherzy online oferują także golf zakłady z handicapem.

Obstawiaj golfa z bonusem bukmacherskim

Golf jest jedną z kategorią zakładów sportowych dostępną u wielu czołowych bukmacherów online. Choć bonusy bukmacherskie typowo skierowane do miłośników zakładów na golfa zdarzają się rzadzko, czasem można na takowe natrafić. Częściej jednak typerzy obstawiający golf korzystają z bonusów bukmacherskich, które nie precyzują, jakie wydarzenie lub sport należy obstawiać. Nowo zarejestrowani użytkownicy mogą skorzystać z bonusu powitalnego na start. Stali gracze mogą z kolei liczyć na bonus za polecenie strony przyjacielowi lub premie urodzinowe. Do nich skierowany jest także bonus reload, czyli dodatkowy zastrzyk pieniędzy przy wpłacie kolejnego (nie pierwszego) depozytu. Wykorzystanie bonusu bukmacherskiego może być dobrym rozwiązaniem szczególnie przy typowaniu pierwszego zakładu na golf. Stres związany z pierwszym zakładem może się znacznie obniżyć, dzięki użyciu środków sprezentowanych przez bukmachera.

Golf zakłady - Jak obstawiać wyniki golfistów u bukmacherów online?

Krótko o historii golfa

Historia golfu jako sportu rekreacyjnego, a następnie zawodowego, wiąże się przede wszystkim z takimi krajami jak Szkocja, Anglia i Holandia. Do dziś sport ten jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. Pochodzenie golfa nie jest do końca znane. Mówi się, że w podobny sport grano już w średniowiecznej Szkocji i Holandii. Nazwa “golf” prawdopodobnie pochodzi od holenderskiego słowa “kolf” oznaczającego laskę, maczugę, kij. Do gry w golfa używa się w końcu kijów, więc nie jest to kompletnie nieprawdopodobne.

Najstarsze pole golfowe znajduje się w Szkocji – Old Links at Musselburgh Racecourse. Okresem rozkwitu golfa był wiek XVIII, kiedy to angielski król, Jerzy II, stworzył klub Gentleman of Edinburgh Golfers. To właśnie to stowarzyszenie opracowało 13 zasad golfa, które stały się podstawą do opracowania zasad dzisiejszego sportu. Golf rozpowszechnił się w Stanach Zjednoczonych za sprawą szkockiego emigranta, Davida Deesa. Dziś to właśnie Stany Zjednoczone posiadają największą liczbę pól golfowych i graczy.