Narciarstwo zakłady – Obstawiaj sporty zimowe

Narciarstwo niejedno ma imię. Pojęcie to łączy w sobie tak różne konkurencje jak slalom i biegi narciarskie sztafetowe lub biathlon. Wspólnym mianownikiem są oczywiście narty – jak sama nazwa sportu wskazuje. Aby skutecznie obstawiać jakiś sport, warto stać się prawdziwym specjalistą w danej dziedzinie. Należy znać wszystkie zasady i pojęcia oraz zawodników i ich mocne i słabe strony. Narciarstwo zakłady – jak obstawiać, co obstawiać i jak najlepiej przygotować się do typowania najlepszych narciarzy – podpowiadamy w poniższym artykule.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Obstawianie narciarstwa u bukmacherów online

Amatorów narciarstwa jest na świecie naprawdę wielu. Wystarczy pojechać w góry w sezonie zimowym, a tłumy na stokach na pewno nas przekonają, że to stwierdzenie jest prawdziwe. W związku z tak dużą popularnością narciarstwa legalni bukmacherzy online wychodzą naprzeciw oczekiwaniom graczy i oferują zakłady sportowe na sporty zimowe. U bukmacherów można obstawiać turnieje, podczas których rywalizują najlepsi profesjonaliści. Choć uprawianie narciarstwa w wolnym czasie pozwala graczom lepiej zrozumieć sportowców, aby skutecznie obstawiać narciarstwo, trzeba się dobrze przygotować merytorycznie.

Pierwszym krokiem jednak do obstawiania zakładów na narciarstwo jest założenie konta na stronie z zakładami bukmacherskimi. Polecamy najpierw porównać oferty bukmacherów, bonusy bukmacherskie, metody płatności i obsługę klienta. Bukmacher bukmacherowi nierówny. Niektórzy będą mieć szerszą ofertę zakładów na esport, inni będą się specjalizować w kategorii piłka nożna zakłady. Jeśli więc interesują Cię sporty zimowe, wybierz bukmachera, który oferuje kilka różnych kategorii tej gałęzi sportu. Po założeniu konta i wpłacie depozytu możesz często skorzystać z bonusu powitalnego. Taki bonus bukmacherski może być dobrym sposobem na ostateczne przetestowanie danej strony. Warto jednak zawsze dokładnie zapoznać się z jego warunkami.

Kombinacje, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie – Co obstawiać?

Narciarstwo jest szeroką dyscypliną sportową, składającą się z kilku podrodzajów. Generalnie jednak sport ten polega na przemieszczaniu się za pomocą sprzętu narciarskiego – nart i kijków. Niektóre podkategorie narciarstwa polegają również na wykonywaniu różnych akrobacji. Narciarstwo dzieli się na dwie główne formy: narciarstwo klasyczne, które wykształciło się w krajach skandynawskich oraz narciarstwo alpejskie polegające na zjeździe z ośnieżonego stoku.

Biegi narciarskie to jedna z form narciarstwa klasycznego. Najlepsi zawodnicy pochodzą z Norwegii, Kanady, USA, Szwecji, ale Polacy również zapisali się na kartach historii tego sportu. Przykładem może być chociażby Justyna Kowalczyk Obstawiając biegi narciarskie można typować zwycięzcę biegu lub całego turnieju lub obstawiać zakłady H2H – pomiędzy dwoma konkretnymi zawodnikami. Szczególną odmianą biegów narciarskich jest biathlon, czyli kombinacja biegów i strzelania do celu. Jak można się domyślić, biathlon otwiera nowe możliwości obstawiania. Tutaj można typować chociażby lidera po pierwszym strzelaniu lub pierwszą trójkę najlepszych strzelców.

Kolejną odsłoną narciarstwa jest narciarstwo alpejskie, na które składa się m.in. narciarstwo dowolne, narciarstwo szybkie i freeskiing. Narciarstwo alpejskie jest bardziej efektowną formą tego sportu, gdyż zawodnicy muszą wykonywać więcej akrobacji. Zjazd, slalom, slalom gigant, supergigant, kombinacja alpejska to niektóre z form tego sportu. Najbardziej utytułowani są zawodnicy z takich krajów jak: Austria, Szwecja, Norwegia, Francja, Szwajcaria, Włochy, Kanada, USA. Ten pełen adrenaliny sport również oferuje wiele możliwości obstawiania u bukmacherów online.

Jak przygotować się do obstawiania narciarstwa online?

Nie warto obstawiać zakładów sportowych bez żadnego przygotowania. Skuteczny typer zawsze przygotowuje się do obstawiania. Na co należy zwrócić uwagę obstawiając narciarstwo zakłady?

 1. Statystyki – jak w przypadku każdego sportu, wiele informacji można wyczytać i wywnioskować ze statystyk. Warto sprawdzić, jak w ostatnich latach radzi sobie dany zawodnik w konkretnych konkurencjach
 2. Newsy i media społecznościowe – śledzenie profili zawodników może nam wiele powiedzieć o ich charakterze, ulubionych trasach lub konkurencjach, a także treningach i formie w danym momencie
 3. Charakterystyka dyscypliny – oczywistym jest, że aby skutecznie obstawiać należy znać się na danym sporcie. Polecamy jednak naprawdę zagłębiać się w szczegóły, poznać terminologię i wszelkie niuanse związane z narciarstwem
 4. Pierwszy zakład z bonusem bukmacherskim – jeśli postawienie pierwszego zakładu nieco Cię przeraża, polecamy wybrać zakład bez ryzyka lub darmowy zakład freebet. Dzięki takiemu rozwiązaniu stres związany z utratą wpłaconych pieniędzy może się zmniejszyć.

Zimowe igrzyska olimpijskie – obstawiaj najlepsze dyscypliny narciarskie

Największe święto sportów zimowych to zimowe igrzyska olimpijskie. Zawodnicy z całego świata marzą o udziale i zdobyciu medalu podczas tych zawodów. Naturalnie bukmacherzy online oferują w tym okresie zimowe igrzyska olimpijskie zakłady. Podczas pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich w 1924 roku zawodnicy rywalizowali w 9 dyscyplinach i łącznie 16 konkurencjach. Obecnie jest to aż 15 dyscyplin i 102 konkurencje. Wśród nich można wyróżnić wspomniane w artykule: biathlon, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne oraz kombinację norweską. Fanom tych sportów polecamy więc uważne oglądanie wszystkich konkurencji, a także uprzednie przygotowanie się do obstawiania. A jeśli lubisz nieco bardziej dynamiczne obstawianie, polecamy zakłady na żywo – typowanie podczas trwania danego wydarzenia sportowego.

Typowanie narciarstwa z bonusem bukmacherskim

Podobnie jak każdy inny sport, narciarstwo można obstawiać z bonusem bukmacherskim. Dlaczego? Ponieważ rodzajów bonusów jest naprawdę sporo i niejednokrotnie znajdzie się taki, który możesz wykorzystać na obstawianie dowolnych zakładów sportowych. Przykładem może być bonus powitalny, który można otrzymać przy rejestracji konta u bukmachera. Przeważnie jest on w formie procentowej premii od depozytu, więc po prostu otrzymujesz więcej środków na dowolne obstawianie. Kolejnym przykładem jest bonus reload, czyli bonus doładowania przy wpłacie kolejnego depozytu.

Zakład bez ryzyka lub freebet czasem mogą dotyczyć tylko konkretnych kategorii sportowych, ale warto sprawdzać regulamin, gdyż mogą też być absolutnie bez ograniczeń co do wyboru sportu. W okresie ważnych wydarzeń w świecie sportu, jak na przykład zimowych igrzysk olimpijskich, można się spodziewać specjalnych promocji okolicznościowych. Jeśli interesuje Cię obstawianie zakładów na narciarstwo, w okresie igrzysk codziennie sprawdzaj promocje na stronie. Bardzo prawdopodobne, że bukmacher wyjdzie z propozycją specjalnego bonusu na obstawianie np. biegów narciarskich lub narciarstwa alpejskiego.

Narciarstwo zakłady - Obstawiaj sporty zimowe

Skoki narciarskie i inne sporty zimowe u bukmacherów

Zakłady sportowe na różne odmiany narciarstwa to jednak nie jedyna opcja dla wielbicieli sportów zimowych. Ogromną popularnością cieszą się również skoki narciarskie zakłady. W Polsce sport ten nabrał ogromnego rozpędu, gdy polski skoczek, Adam Małysz, osiągał światowe sukcesy. Małysz zdobył aż 43 złote medale podczas różnych prestiżowych turniejów, ale i zaraził miłością do skoków narciarskich kolejnego pokolenia skoczków i tysiące kibiców w kraju.

Sporty zimowe to także: bobsleje, skeleton, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo, snowboarding i saneczkarstwo. Wiele tych dyscyplin można znaleźć u bukmacherów online i obstawiać najlepszych zawodników lub drużyny. Oferta bukmacherów może się różnić, dlatego jeśli szukasz zakładów na konkretny sport, sprawdź, który bukmacher udostępnia najlepsze zakłady.