Skoki narciarskie zakłady – Obstawiaj Turniej Czterech Skoczni i inne

Kiedy Adam Małysz osiągał kolejne sukcesy, skoki narciarskie przeżywały prawdziwy boom popularności w Polsce. Na przełomie millenium w prawie każdym domu słychać było telewizor i podekscytowanego komentatora sportowego, a każdy kolejny skok polskiego zawodnika wiązał się z wybuchem radości domowników. Dzięki kolejnym świetnym zawodnikom fanów skoków narciarskich wciąż przybywa. Dlatego też obstawianie skoków narciarskich cieszy się sporym zainteresowaniem. Skoki narciarskie zakłady to doskonała opcja dla wiernych kibiców, którzy z wypiekami śledzą poczynania najlepszych skoczków narciarskich. Przyjrzyjmy się, co do zaoferowania mają bukmacherzy online.

Kasyno
Zalety
Bonus
Ocena
Graj teraz
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Obstawianie skoków narciarskich online

Popularność skoków narciarskich wśród kibiców w Polsce jest niespotykanie duża. Ogólnie skoki narciarskie nie są tak znanym sportem jak piłka nożna czy baseball, ale w Polsce fanów tego zimowego sportu nie brakuje. A wszystko to za sprawą epickich poczynań jednego skoczka na przełomie millenium. Mowa tu oczywiście o Adamie Małyszu. Zawodnik ten uczestniczył w najważniejszych zawodach w tej dyscyplinie od 1995 do 2011 roku i ma na koncie aż 43 złote medale z różnych prestiżowych turniejów. Wraz z jego międzynarodowymi sukcesami rozpoczęła się fala ogromnej popularności skoków narciarskich w kraju nad Wisłą. W jego ślady szli kolejni młodzi zawodnicy – Karol Stoch (z 3 złotymi medalami olimpijskimi), Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i wielu innych.

W obliczu tak licznej rzeszy fanów skoków narciarskich nie ma się co dziwić, że dyscyplina ta jest popularna także u bukmacherów online. Wielu kibiców stało się ekspertami w przewidywaniu formy i wyników zawodników, dlatego obstawiają skoki narciarskie. I w obecnych czasach nie ma nic prostszego. Wystarczy zarejestrować się na stronie legalnych bukmacherów online i wpłacić pierwszy depozyt. Aktywne konto uprawnia do stawiania zakładów. Po przejściu do zakładki “skoki narciarskie”, należy wybrać interesujące nas wydarzenie i zakład i określić obstawianą kwotę. Nie każdy bukmacher będzie oferować wiele zakładów na skoki narciarskie, dlatego warto porównywać platformy między sobą. Bukmacherzy oferują zakłady na żywo i zakłady przedmeczowe – krótko- i długoterminowe.

Skoki narciarskie jako sport

Skoki narciarskie zakłady, legalni bukmacherzy

Skoki narciarskie to sport dość młody – narodził się w połowie XIX wieku w Norwegii. Dyscyplina ta należy do grupy sportów narciarstwa klasycznego. Zawody rozgrywane są na specjalnie przygotowanych skoczniach o różnej wielkości, na której skoczkowie się rozpędzają i skaczą tak, aby polecieć jak najdalej. Popularność tego kraju jest zauważalna nie tylko w Polsce. Skoki narciarskie są popularne w krajach, w których uprawia się inne sporty zimowe. Będą to państwa Europy Północnej jak Norwegia, Finlandia oraz Europy Środkowej: Austria, Niemcy, Szwajcaria, Czechy i Słowenia. Wielu wybitnych zawodników pochodzi także z Japonii. Sport ten jest głównie domeną mężczyzn, ale w latach 90. XX wieku zaczęto organizować także zawody kobiet. Skoki narciarskie kobiet zadebiutowały w 2014 roku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Zasady skoków narciarskich

Głównym celem skoczków narciarskich jest wykonanie jak najdłuższego skoku. Rozpędzają się oni na skoczni i w odpowiednim momencie muszą odbić się od progu, aby polecieć jak najdalej. Na ostateczny wynik wpływają jednak także noty za styl. Punktacja przedstawia się więc następująco:

 • Punkty za odległość – 60 punktów za osiągnięcie punktu konstrukcyjnego (120 punktów na największych skoczniach zwanych mamucimi), a kolejne punkty dodaje lub odejmuje się w zależności od miejsca wylądowania zawodnika oraz wielkości skoczni. Długość całego skoku mierzona jest od progu skoczni do pięty tylnego buta skoczka z dokładnością do 0,5 m
 • Noty za styl – punkty przyznawane są przez 5 sędziów, którzy biorą pod uwagę fazę lotu, lądowania i odjazdu; od 0 do 20 punktów, przy czym najwyższa i najniższa nota nie są brane pod uwagę
 • Bonus za wiatr i belkę – dodatnie lub ujemne punkty w zależności od siły i kierunku wiatru oraz ze względu na obniżenie lub podwyższenie belki startowej.

Zawodnicy wyposażeni są w odpowiedni sprzęt: specjalne narty (dłuższe i szersze od biegówek), wiązania, buty, kombinezon (o maksymalnej grubości 5mm), kask, gogle i rękawice. Turnieje rozpoczynają się od sesji treningowych. Następnie rozgrywane są kwalifikacje, a później ostateczne rozgrywki. Konkurs składa się z dwóch serii. W pierwszej serii skacze 50 skoczków, a w drugiej serii 30 najlepszych zawodników z pierwszej serii. Zwycięzcą zostaje zawodnik o najwyższej sumie punktów za oba skoki.

Najważniejsze turnieje międzynarodowe

Jako, że skoki narciarskie to sport zimowy, najbardziej prestiżowe turnieje odbywają się w sezonie zimowym (czyli między listopadem a marcem). Największym sukcesem dla skoczka jest zdobycie medalu olimpijskiego, ale oprócz zimowych Igrzysk Olimpijskich można wyróżnić takie turnieje jak:

 • Mistrzostwa Świata – zawody indywidualne i drużynowe organizowane co 2 lata (w lata nieparzyste)
 • Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich – zawody indywidualne i drużynowe rozgrywane również co 2 lata, ale w lata parzyste
 • Puchar Świata – składające się z 30 konkursów coroczne zawody trwające około czterech miesięcy
 • Turniej Czterech Skoczni – prestiżowe zawody w ramach Pucharu Świata rozgrywane od 1953 roku i składające się z 4 konkursów
 • Letnie Grand Prix – letnie zawody, podczas których skocznie pokryte są specjalną nawierzchnią, tzw. igelitem
 • Letni Puchar Kontynentalny
 • Puchar Kontynentalny
 • Puchar FIS – tzw. trzecia liga skoków narciarskich przeznaczona głównie dla młodych zawodników
 • Uniwersjada – zawody indywidualne mężczyzn i kobiet oraz rozgrywki drużynowe

Rynki zdarzeń na skoki u bukmachera online

Podobnie jak w przypadku zakładów sportowych na inne dyscypliny jak piłka nożna czy koszykówka, skoki narciarskie zakłady charakteryzują się specyficznymi rynkami zdarzeń. Jest to oczywiście związane z zasadami punktacji sportu oraz zasadami rozgrywania zawodów (serie skoków). W zależności od typu turnieju można obstawiać poszczególnych zawodników lub drużyny. Bukmacherzy prześcigają się w ofertach zakładów sportowych i choć oferta nie jest tak bogata jak w przypadku piłki nożnej, skoki narciarskie można obstawiać w następujący sposób:

 • Zwycięzca – typowanie zwycięzcy całych zawodów lub konkursu
 • Podium – obstawianie czy dany zawodnik zdobędzie jedno z pierwszych trzech miejsc
 • 1-6 – zakład czy dany skoczek uplasuje się w pierwszej szóstce najlepszych zawodników
 • 1-10 – obstawianie czy dany skoczek uplasuje się w pierwszej dziesiątce
 • 1-15 – zakład czy dany skoczek uplasuje się w pierwszej piętnastce
 • Awans do drugiej serii konkursu – obstawianie czy dany zawodnik skoczy na tyle daleko w pierwszej serii, aby awansować do drugiej
 • H2H – indywidualny pojedynek pomiędzy dwoma zawodnikami o to, kto z danej pary zajmie wyższe miejsce w konkursie
 • Rekord skoczni – zakład o to, czy zostanie pobity rekord skoczni podczas konkursu
 • Zwycięzca pierwszej serii zwycięzcą konkursu – typowanie czy zwycięzca pierwszej serii wygra konkurs
 • Zwycięzca konkursu zwycięzcą obu serii – zakład o to, czy zwycięzca całego konkursu będzie zwycięzcą obu serii

Obstawiaj skoki narciarskie z bonusem sportowym

Skoki narciarskie zakłady to ciekawe rozwiązanie w ponurym okresie zimowym. Jeśli obawiasz się postawienia pierwszego zakładu za własne środki, rozważ skorzystanie ze specjalnych bonusów bukmacherskich oferowanych przez bukmacherów online. Najczęstszy i przeważnie najlepszy z nich to bonus powitalny. Taki bonus na start otrzymują nowi użytkownicy rejestrujący się na stronie po raz pierwszy. Często w jego skład wchodzi premia od pierwszego depozytu i freebet, czyli darmowy zakład lub zakład bez ryzyka. W okresie ważnych rozgrywek jak na przykład Puchar Świata lub Turniej Czterech Skoczni legalni bukmacherzy oferują niekiedy specjalne promocje okolicznościowe. Można wtedy załapać się na bonus sportowy typowo skierowany na obstawianie skoków narciarskich.

Skoki narciarskie zakłady - Obstawiaj Turniej Czterech Skoczni i inne

Kilka porad jak skuteczniej obstawiać skoki narciarskie

Zawsze podkreślamy, że aby obstawiać skutecznie, należy się dogłębnie przygotować. Wiedza to podstawowe narzędzie dobrego typera, a w przypadku skoków narciarskich ważna jest analiza takich czynników jak:

 1. Forma zawodnika – skoczkowie narciarscy są ludźmi i jak każdy, miewają lepsze i gorsze okresy. Forma zawodników będzie się zmieniać, dlatego warto śledzić statystyki poprzednich lat oraz wywiady z zawodnikami i trenerami, które mogą wskazać strategię na dany sezon. Warto pamiętać, że kiepskie występy na początku sezonu nie muszą oznaczać porażek w kolejnych konkursach.
 2. Sprzęt – warto śledzić zmiany w regulaminach zawodów i decyzje ekip odnośnie wyboru sprzętu. Przykładowo rodzaj kombinezonu może znacznie wpłynąć na aerodynamikę lotu i ostateczny wynik.
 3. Skocznia – wyróżnia się trzy typy skoczni: mała, duża i mamucia. Każdy skoczek ma swoje preferencje i lepiej lub gorzej radzi sobie na danej skoczni, o czym warto pamiętać.
 4. Sezon – letnie zawody uważane są za rozgrzewkę przed sezonem zimowym i przeważnie się ich nie obstawia.
 5. Pogoda – jako, że skoki narciarskie odbywają się na świeżym powietrzu, pogoda ma niebagatelne znaczenie. Aby uniknąć zaskoczenia warto sprawdzać prognozy na dzień zawodów i mieć z tyłu głowy, że silny wiatr może pokrzyżować plany nawet najlepszych skoczków.