Snooker zakłady – Obstawianie gry bilardowej u bukmacherów online

Wiele różnych sportów wywodzi się z Wielkiej Brytanii i snooker jest jednym z nim. Zasady gry zostały wymyślone w XIX wieku przez brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Indiach. Do dziś sport ten cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, ale największe turnieje transmitowane są na całym świecie. Stąd też rosnąca popularność tego sportu u bukmacherów online. Snooker zakłady to ciekawa propozycja dla fanów tego sportu. Gra wymaga niesamowitej koordynacji, skupienia i umiejętności, a oglądanie mistrzów to czysta przyjemność. Sprawdźmy zatem, jak wygląda obstawianie snookera online.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Snooker zasady – Co obstawiający powinien wiedzieć?

Snooker to gra bilardowa, w której uczestniczą dwie strony. Rozgrywka toczy się na stole do bilardu angielskiego, który na pewno każdy kojarzy – charakterystyczne zielone sukno, potężne drewniane nogi i sześć kieszeni. Stół taki może ważyć nawet ponad tonę! Zawodnicy posługują się specjalnymi kijami, za pomocą których uderzają bile. W grze biorą udział 22 bile – 15 czerwonych, 6 o innym kolorze i jedna biała bila rozgrywająca. Na początku gry bile ustawione są na stole w określonym układzie. Ogólnym celem zawodników jest uderzanie białej bili w taki sposób, aby reszta bil trafiała do kieszeni w odpowiedniej kolejności. Za wbicie bili przyznawane są punkty.

Snooker to gra, która powstała w XIX wieku na terenie Indii. W tym czasie Indie były częścią Imperium Brytyjskiego i armia brytyjska miała wiele baz w kraju. Znudzeni oficerowie wymyślili zasady gry podczas wieczornych spotkań w namiotach. Twórcą nazwy gry był porucznik Neville Chamberlain. Snooker szybko stał się popularny nie tylko w Indiach, ale i w Anglii, a następnie w kolejnych krajach. Zakłady sportowe dla snookera nadal cieszą się największą popularnością właśnie w Wielkiej Brytanii. Snooker jest nazywaną grą gentelmanów – od zawodników oczekuje się stuprocentowej gry fair play, łącznie z przyznawaniem się do popełnionych fauli, których nie zauważył sędzia.

Frame i game, czyli ważne pojęcia dla typera

Dla początkujących fanów snookera pojęcia, które pojawiają się podczas gry, mogą być kompletnie nowe. Każdy typer snookera powinien jednak znać poniższe nazwy:

 • Frame – frejm, partia; okres gry od pierwszego zagrania do zakończenia poprzez: poddanie się zawodnika, ogłoszenie końca frejmu przez sędziego, oznajmienie końca przez rozgrywającego, gdy ma przewaga co najmniej 8 punktów, a na stole jest tylko czarna bila lub wbicie albo faul, gdy na stole pozostaje tylko czarna bila
 • Game – inaczej mecz, który składa się z określonej liczby frejmów
 • Stroke – czyli zagranie; rozpoczyna się od momentu dotknięcia białej bili kijem
 • Striker – to po prostu rozgrywający – zawodnik, który aktualnie wykonuje zagrania
 • Break – suma punktów zdobytych podczas pojedynczego podejścia do stołu
 • Century break – zdobycie 100 lub więcej punktów witane brawami z widowni
 • Maximum break – przeważnie maksymalny break wynosi 147 punktów, choć w rzadkich sytuacjach zdarza się osiągnięcie 155 punktów
 • Pot – wbicie, czyli moment, gdy bila wpada do kieszeni
 • Nominated ball – na początku zagrania zawodnik deklaruje bilę, którą zamierza wbić jako pierwszą

Rynki zdarzeń dla zakładów na snookera

Każdy dyscyplina sportowa charakteryzuje się innymi rynkami zdarzeń w zakładach bukmacherskich. Dart zakłady będą mieć swoją liczbę 180-tek, rugby zakłady – kto wykona pierwsze przyłożenia, a Formuła 1 zakłady najlepszych konstruktorów. W przypadku snookera legalni bukmacherzy oferują przeważnie następujące rynki zdarzeń:

 • Zwycięzca meczu – oczywisty zakład na triumfatora spotkania – co ważne, w snookerze nie ma remisów
 • Handicap – handicapy w snookerze przeważnie dotyczą liczby frejmów lub punktów w pojedynczej partii
 • Break 50+ lub break 100+ – typowanie czy podczas pojedynczego podejścia do stołu zawodnik przebije barierę 50 lub 100 punktów
 • H2H – obstawianie pomiędzy dwoma zawodnikami
 • Liczba frejmów – albo dokładna liczba, albo powyżej / poniżej

Jak obstawiać snookera online?

Chcąc skuteczniej obstawiać zakłady na snookera, przed rozpoczęciem obstawiania należy zwrócić uwagę na różne szczegóły. Podobnie jak w przypadku innych sportów dostępnych w zakładach sportowych warto uważnie przeanalizować statystyki. Nie warto kierować się znanym nazwiskiem bez uprzedniego sprawdzenia, jak aktualnie radzi sobie dany zawodnik. Przydatnym źródłem informacji są artykuły prasowe oraz profile społecznościowe zawodników i trenerów. Legalni bukmacherzy również nieco podpowiadają – jeśli kurs na danego zawodnika mocno spadł, ma on większe szanse na zwycięstwo.

Oprócz wiedzy na temat danej dyscypliny, do obstawiania online niezbędne jest również zweryfikowane konto na stronie z zakładami bukmacherskimi. Aby założyć konto, trzeba mieć co najmniej 18 lat, a aby je aktywować należy wpłacić pierwszy depozyt. Legalni bukmacherzy oferują szereg różnych metod płatności, aby ułatwić użytkownikom wpłacanie i wypłacenie pieniędzy. Do dyspozycji obstawiających jest również dział obsługi klienta z sekcją najczęściej zadawanych pytań oraz specjalistami obsługi klienta, którzy doradzają w przypadku wszelkich wątpliwości.

Snooker zakłady - Obstawianie gry bilardowej u bukmacherów online

Typuj snookera z bonusem bukmacherskim

Snooker zakłady dostępne są na wielu stronach bukmacherskich. Co rozróżnia bukmacherów online to oferta bonusów bukmacherskich. Najpopularniejszym bonusem jest bonus powitalny, który otrzymują nowi gracze, rejestrujący się na stronie po raz pierwszy. Bonus na start może jednak przyjmować różne formy, dlatego jeśli interesuje Cię obstawianie z bonusem, warto porównać oferty między sobą. Standardowo bonus powitalny składa się z procentowej premii od depozytu. Do tej bukmacher może dodać na przykład zakład bez ryzyka lub freebet – darmowy zakład. Dla stałych graczy przewidziane są promocje okolicznościowe, premie urodzinowe, podwyższone kursy oraz bonus reload. Bonusy sportowe mogą być ciekawym urozmaiceniem doświadczenia bukmacherskiego, ale zawsze należy pamiętać, aby zapoznać się z ich regulaminem i warunkami korzystania.