Cashout – Zamknij zakład przed zakończeniem meczu

Cashout w zakładach bukmacherskich to nic nowego. Narzędzie to pojawiło się parę lat temu i od razu stało się prawdziwym hitem wśród typerów. Początkowo tylko niektórzy bukmacherzy online oferowali funkcję cashout, co naturalnie przyciągało coraz więcej graczy. Rynek musiał się więc dostosować do tego trendu i obecnie funkcja cashout jest dostępna u większości bukmacherów i jest to ważne narzędzie dla wielu obstawiających. Dla doświadczonego typera, który wie, kiedy najlepiej skorzystać z cashoutu, taka opcja może być naprawdę opłacalna. Rozpatrzmy więc, czym jest cashout, kiedy i jak z niego korzystać.

Kasyno
Zalety
Bonus
Ocena
Graj teraz
1
  • Wiele dyscyplin do wyboru
  • Regularne promocje
  • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
  • Jakość poparta doświadczeniem
  • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
  • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
  • Ciekawe zakłady specjalne
  • Specjalna aplikacja mobilna
  • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Co to jest cashout?

Cashout – inaczej cash out – to funkcja spotykana u bukmacherów online. Dzięki tej opcji można zamknąć postawiony zakład w dogodnym momencie przed zakończeniem wydarzenia sportowego i odzyskać część postawionych pieniędzy. Warto zauważyć, że cashout to nie to samo co cashback – rodzaj bonusu dostępnego w niektórych kasynach online umożliwiający częściowy zwrot przegranych pieniędzy. Cashout to także nie anulowanie zakładu, które oznacza wycofanie zdarzenia na kuponie i odzyskanie całkowitej kwoty zakładu. Zamknięcie zakładu odbywa się już po postawieniu zakładu, przed zakończeniem danego meczu lub gdy nie wszystkie zdarzenia na kuponie akumulowanym zostały rozstrzygnięte.

Cashout to funkcja pozwalająca zminimalizować straty, gdy obstawione zdarzenie nie koniecznie idzie po naszej myśli. Jest to opcja szczególnie popularna i przydatna w zakładach na żywo, gdy możemy reagować na bieżąco w oparciu o przebieg spotkania. Cashout dostępny jest u czołowych bukmacherów jak na przykład Betsafe.

Jak korzystać z funkcji cashout?

Cashout

Sport jest zaskakujący i w ciągu danego spotkania wiele się może zdarzyć. Dlatego też czasem warto rozważyć różnego rodzaju ubezpieczenie swojego zakładu sportowego, na wypadek gdyby sytuacja nie szła po naszej myśli. Cashout ma takie zastosowanie. Wyobraź sobie, że siedzisz wygodnie na kanapie i oglądasz mecz piłki nożnej, który obstawiłeś. Spotkanie jest wyrównane i każda z drużyn naprzemiennie zyskuje przewagę. Obstawiony przez Ciebie zwycięzca strzela gola, ale przeciwnicy ostro walczą, więc nadal nie jesteś pewien ostatecznego wyniku. W takim momencie warto skorzystać z funkcji cashout! Wystarczy wybrać postawiony kupon, kliknąć opcję “cashout” lub “wypłać teraz” i potwierdzić wskazaną kwotę zwrotu. Pieniądze zostaną przelane na Twoje konto niezależnie od końcowego wyniku spotkania.

Taki scenariusz może nie jest najbardziej satysfakcjonujący, ale przynajmniej nie tracisz całości postawionych pieniędzy, które możesz zainwestować w bardziej pewny zakład. Podobnie może to wyglądać, gdy Twój obstawiony zwycięzca ewidentnie przegrywa spotkanie. Nie ma sensu czekać do końca spotkania, przegranej i całkowitej straty postawionego zakładu. Korzystając z cashoutu możesz zminimalizować straty.

Zalety korzystania z cashoutu

Choć przy korzystaniu z funkcji cashout nigdy nie odzyskamy pełnej kwoty ze względu na marżę bukmachera, sprytne używanie tej opcji może być opłacalne. Największą zaletą cashoutu jest to, że możemy niejako ubezpieczyć się przed całkowitą utratą postawionych pieniędzy. Jest to korzystne przy kuponach akumulowanych. Załóżmy, że 2 z obstawionych zdarzeń były trafione, ale pozostałego nie jesteś pewien. Wystarczy kliknąć w opcję cashout i wypłacić kwotę sugerowaną przez bukmachera. Czasem po prostu lepiej cieszyć się częściową wygraną niż żałować przegranej. Ponadto ostatnie zdarzenie może mieć na tyle niski kurs, że różnica pomiędzy cashoutem a całkowitą wygraną jest niewielka.

Cashout jest także przydatny w przypadku kontuzji zawodników podczas spotkania. Szybkie zamknięcie zakładu na przykład, gdy widzimy, że nasz tenisista zaczyna utykać, ustrzeże nas przed utratą postawionych pieniędzy. Funkcja cashout to także szansa na odzyskanie części pieniędzy, gdy kliknęliśmy na zakład przez pomyłkę. Takie sytuacje się zdarzają nawet najlepszym i choć niestety nie odzyskamy pełnej kwoty, zawsze jest to jakiś ratunek. Ogólnie rzecz biorąc cashout to przydatna funkcja, gdy obstawiamy zakłady na żywo. Kursy w zakładach na żywo są bardzo dynamicznie, szybko się zmieniają, więc czas reakcji jest ważny. Zamiast obstawiać zakład kontrujący, który może być czasochłonny, wystarczy jedno kliknięcie, aby odzyskać część pieniędzy.

Cashout na telefonie

Niektórzy typerzy uwielbiają relaks przed komputerem, oglądanie meczu i jednoczesne obstawianie zakładów na żywo. Dla innych największą radością jest oglądanie spotkania na żywo – na stadionie, arenie, hali sportowej. Nie weźmiemy laptopa na widownię, a nawet jeśli nie oglądamy meczu na stadionie, po prostu nie zawsze mamy dostęp do komputera, gdy obstawiamy zakłady live. Z pomocą przychodzą tutaj zakłady mobilne. Większość poważnych legalnych bukmacherów online oferuje swoje usługi w formie kompatybilnej z urządzeniami mobilnymi jak smartfon czy tablet. I nie inaczej to wygląda z funkcją cashout. Gdziekolwiek jesteś, możesz zamknąć zakład w każdej chwili.

Cashout - Zamknij zakład przed zakończeniem meczu

Warunki i zasady funkcji cashout

Aby uniknąć zaskoczeń i nieporozumień dotyczących funkcji cashout u bukmacherów online, warto znać warunki korzystania z tej opcji. Przede wszystkim należy pamiętać, że funkcja ta może nie zawsze być dostępna. Niekiedy przycisk “cashout” lub “wypłać teraz” jest nieaktywny. Oznacza to, że bukmacher chwilowo zablokował możliwość wcześniejszego zamknięcia danego zakładu. Cashout może jednak się pojawić ponownie za jakiś czas, szczególnie w szybko zmieniających się zakładach na żywo – wszystko zależy tu od bukmachera.

Kwota cashoutu zależy od kilku czynników jak na przykład: stawka kuponu, kursów trafionych zdarzeń, kursów pozostałych na kuponie wydarzeń, kursów live oraz liczby obstawionych zdarzeń. Wszystko ustalane jest automatycznie przez bukmachera i nie podlega negocjacji. Albo korzystamy, albo nie. Funkcja cashout oferowana jest na zakłady przedmeczowe, ale najpopularniejsza jest w zakładach na żywo. Może obejmować zakład pojedynczy lub akumulowany, pod warunkiem, że na takim kuponie nie ma przegranych zdarzeń. Oczywiście po wcześniejszym zamknięciu kuponu, gracz traci prawo do wcześniej obliczonej wygranej bez względu na to, jak w przyszłości zakończą się zdarzenia na kuponie.

Dokładne warunki korzystania z funkcji cashout zawsze są dostępne na stronach legalnych bukmacherów i polecamy zapoznać się z nimi przed rozpoczęciem obstawiania. Czasem dostępne są także inne wersje cashoutu jak na przykład częściowy cashout. Dzięki temu wariantowi możliwe jest zamknięcie tylko części kuponu i zostawienie pozostałych zdarzeń w grze. Podsumowując, cashout to ciekawa funkcja, która na pewno wzbogaca ofertę bukmacherów i doświadczenie bukmacherskie graczy. Taka opcja zabezpieczenia własnych pieniędzy zmniejsza stres związany z obstawianiem i minimalizuje ryzyko straty.