Rajdy samochodowe zakłady – Jak obstawiać rajdy WRC online?

Sporty motorowe nie jedno mają imię. Jest to szeroka kategoria, do której zalicza się różne dyscypliny – od wyścigów żużlowych po wyścigi formuły 1. Rajdy samochodowe to jedna z podkategorii sportu samochodowego, gdzie kierowcy zmagają się z wymagającymi odcinkami specjalnymi i walczą o jak najlepszy czas na trasie. Obstawianie rajdów samochodowych to popularna rozrywka. Rajdy samochodowe zakłady dostępne są u wielu bukmacherów online. Jak obstawiać rajdy samochodowe? Jakie rynki zdarzeń oferują bukmacherzy? Zapoznajmy się ze szczegółami.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Obstawianie sportów motorowych u bukmacherów online

Fani motoryzacji odnajdą wiele ciekawych kategorii u bukmacherów online, jeśli interesują ich zakłady na sporty motorowe. Wśród popularnych dyscyplin można wyróżnić wyścigi formuły 1, żużel zakłady, amerykańskie wyścigi samochodowe NASCAR, wyścigi motocyklowe oraz rajdy samochodowe. Każdy ze sportów charakteryzuje się specyficznymi zasadami, dlatego przed postawieniem zakładu, należy ugruntować swoją wiedzę na jego temat. Przydatne są statystyki, analizy ekspertów, informacje z mediów społecznościowych i artykuły prasowe dotyczące najnowszych technologii w świecie motoryzacji. Typerzy mają do wyboru zakłady krótkoterminowe (na konkretne wydarzenie sportowe) oraz zakłady długoterminowe (na cały sezon lub turniej). W przypadku prestiżowych wydarzeń wielu bukmacherów online oferuje także zakłady na żywo, czyli obstawianie podczas trwania wyścigu.

Czym są i jak obstawiać rajdy samochodowe?

Rajdy samochodowe to jedna z kategorii sportu samochodowego. Wyścig odbywa się na drogach publicznych, a trasa podzielona jest na zamknięte dla ruchu odcinki specjalne i otwarte dla ruchu odcinki drogowe. Zwycięża ta ekipa, która najszybciej pokona odcinki specjalne i przejedzie całą trasę w określonym czasie. W samochodach wyścigowych znajdują się dwie osoby – kierowca i pilot. Rajdy odbywają się w różnych miejscach, dlatego nawierzchnia na trasie może być różna – śnieg, lód, asfalt, błoto, szuter.

Najpopularniejszych zakładem stawianym na rajdy samochodowe jest oczywiście zwycięzca zawodów. Kolejną opcją jest obstawianie, czy dany kierowca znajdzie się w pierwszej trójce lub piątce. Tego rodzaju rynek zdarzeń pojawia się także przy obstawianiu formuła 1 zakłady. Zakłady na rajdy samochodowe mogą także zawierać propozycję H2H, czyli pojedynek pomiędzy rajdowcami, zwycięzcę danego odcinka specjalnego lub klasyfikację konstruktorów (ponownie zakład pojawiający się w przypadku formuły 1). Obstawiający mogą się także pokusić o wytypowanie zwycięzcy całego sezonu w ramach zakładu długoterminowego.

Najpopularniejsze rajdy samochodowe na świecie

Topowe rajdy samochodowe w Polsce to chociażby: Rajd Polski, Rajd Rzeszowski, Rajd Dolnośląski lub Rajd Śląska. Najbardziej prestiżowe rajdy samochodowe na świecie to seria WRC (World Rally Championship) – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata. Seria ta składa się z kilkunastu rajdów w roku:

 • Monte Carlo – najstarszy rajd na świecie
 • Szwecja – rajd w zimowej, skandynawskiej scenerii
 • Finlandia – letni rajd, znany uprzednio jako Rajd Tysiąca Jezior
 • Wielka Brytania – rajd na górzystych, walijskich terenach
 • Safari – szutrowe, afrykańskie trasy
 • Sardynia – włoski rajd na nawierzchni szutrowej
 • Meksyk – marcowy rajd z bazą w mieście Leon

Oprócz serii WRC fani międzynarodowych rajdów samochodowych mogą nacieszyć swoje oczy wyścigami w serii: IMC (International Championship for Manufacturers) lub ERC (European Rally Championship).

Rajdy samochodowe zakłady - Jak obstawiać rajdy WRC online?

Bonusy bukmacherskie na obstawianie rajdów samochodowych

Niezależnie czy Twoją pasją są żużel zakłady, koszykówka zakłady czy właśnie rajdy samochodowe zakłady, możesz skorzystać z wielu bonusów bukmacherskich na obstawianie online. Legalni bukmacherzy oferują cały szereg różnych bonusów. Ciekawych rozwiązaniem jest bonus podwyższone kursy pojawiający się albo w okolicznościowej promocji, albo jako stała oferta. Przy rejestracji konta można skorzystać z bonusu powitalnego, który przeważnie składa się z premii od pierwszego depozytu i innego bonusu – freebetu (darmowego zakładu) lub zakładu bez ryzyka. Legalni bukmacherzy online wciąż wychodzą z nowymi propozycjami, dlatego warto być na bieżąco z zakładką promocje lub bonusy na stronie bukmacherskiej.