Padel zakłady – Jak obstawiać ten młody sport rakietowy?

Znany jako padel, paddle lub tenis łopatkowy (od pierwowzoru rakiety do padla – drewnianej i w kształcie przypominającej łopatkę), sport ten zdaje się szturmem zagarniać popularność w Europie. Ostatnie kilka lat to okres ogromnego rozwoju tego sportu rakietowego. W związku z rosnącą liczbą fanów i turniejów padla, padel zakłady to również rozwijająca się kategoria u bukmacherów online. Przyjrzyjmy się więc bliżej, czym jest padel, jak grać i jak obstawiać padla.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
  • Wiele dyscyplin do wyboru
  • Regularne promocje
  • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
  • Jakość poparta doświadczeniem
  • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
  • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
  • Ciekawe zakłady specjalne
  • Specjalna aplikacja mobilna
  • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Jak rozpocząć typowanie zakładów na padla?

Zanim zaczniesz inwestować pieniądze w obstawianie sportu, pamiętaj, że skuteczny typer to doinformowany typer. Wiedza na temat danego sportu, analiza statystyk i śledzenie newsów to podstawy obstawiania u bukmacherów. Zakłady sportowe mają czasem kilkadziesiąt kategorii i oczywistym jest, że nie każdy zna się na wszystkim. Dlatego chcąc obstawiać padel zakłady musisz znać zasady gry, mocne i słabe strony zawodników i wyniki ich poprzednich rozgrywek. Chcąc być na bieżąco z najnowszymi rozgrywkami, warto śledzić sport na YouTubie jak na przykład kanał World Tour Padel. Pomocne jest także spróbowanie gry w padla na własnej skórze. Nic bardziej nie pomaga we wczuciu się w grę zawodnika jak własne doświadczenie.

Jeśli nie posiadasz jeszcze konto na stronie z zakładami bukmacherskimi i chcesz rozpocząć przygodę z obstawianiem, rejestracja powinna być pierwszym krokiem. Kolejną sprawą jest wpłata depozytu. Legalni bukmacherzy online oferują cały szereg różnych metod płatności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Po weryfikacji konta nie pozostaje nic innego jak otworzyć zakładkę z zakładami i wybrać kategorię padel. Warto jednak zauważyć, że nie każdy bukmacher będzie oferować padel zakłady. Popularność tej dyscypliny jest stosunkowo nowa i nie wszystkie platformy ją uwzględniają.

Padel – Tenis łopatkowy na świecie

Osobą, której przypisuje się stworzenie zasad padla jest Meksykanin Enrique Corcuera. Gra została wymyślona w 1969 roku właśnie w Meksyku i szybko zyskała popularność w krajach latynoskich. Padel bazował na zasadach frontona – sportu rakietowego wymyślonego na początku XX wieku. Do Europy padel miał zawędrować za sprawą popularności tego sportu na rejsach wycieczkowych. Inicjatorem rozwoju gry w Europie był Alfonso de Hohenloh. To on wybudował pierwszy kort do padla w mieście Marbella, w Hiszpanii. Do dziś padel jest drugim po piłce nożnej najpopularniejszym sportem w Hiszpanii. Duża liczba turystów na Półwyspie Iberyjskim sprawiła, że padel rozprzestrzenił się po całej Europie. Coraz więcej miast w Polsce także buduje korty do padla. W 2017 roku powstała Polska Federacja Padla, która działa na rzecz rozwoju padla w Polsce poprzez promocję, edukację i doradztwo.

Padel – Zasady sportu

Wymiary kortu do padla to 20 x 10 metrów. Niewielkie boisko oznacza mniej biegania, co sprawia, że wiele osób chętniej sięga po rakietę do padla niż to tenisa. Kort jest częściowo zamknięty (tylna ściana oraz część bocznych ścian), a piłka podczas gry może odbijać się od ścian. W tym sensie padel przypomina nieco popularnego squasha. Boisko przedzielone jest na środku siatką. Piłki używane do gry w padla są podobne jak do gry w tenisa, choć nieco mniej sprężyste – dzięki temu nie odbijają się one aż tak wysoko. Rakiety używane do gry nie mają naciągu rakiety tenisowe. Mecz padlowy dzieli się na sety, gemy i punkty. Rozgrywane są też mecze singlowe, ale to mecze deblowe (rywalizacja dwóch par zawodników) są najpopularniejszą formą gry.

Padel zakłady - Jak obstawiać ten młody sport rakietowy?

Obstawiaj padla z bonusem sportowym

Jeśli masz doświadczenie w obstawianiu tenis ziemny zakłady, obstawianie padla nie powinno Ci sprawić większych trudności. Zwycięzca meczu jest najpopularniejszym rynkiem zdarzeń dla padla, a w związku z tym, że nie ma możliwości remisu, nie istnieje zakład trzytorowy 1×2. Padel zakłady mogą także zawierać handicapy, zakłady na punkty powyżej / poniżej, zwycięzcę pierwszego seta oraz zakłady długoterminowe na zwycięzcę lub zwycięską drużynę całego turnieju.

Podobnie jak w przypadku zakładów na tenisa, koszykówkę, siatkówkę czy inny sport padel zakłady można obstawiać z bonusem sportowym. Legalni bukmacherzy oferują bonusy bukmacherskie w przeróżnych formach, ale pierwszym i przeważnie najkorzystniejszym jest bonus powitalny na start. Taki bonus mogą otrzymać nowo zarejestrowani gracze. Przyjmuje on najczęściej formę procentowej premii od pierwszego depozytu i dodatkowego bonusu na przykład darmowego zakładu lub zakładu bez ryzyka. Tego typu gratis od bukmachera może być przydatny przy obstawianiu pierwszego w życiu zakładu na padla, gdy być może nie jesteśmy jeszcze pewni swoich umiejętności. Wszystkie bonusy bukmacherskie objęte są specjalnymi warunkami korzystania, które zawsze należy dokładnie przeczytać.