Bonus bukmacherski – Czym przyciągają bukmacherzy online?

Mnogość dostępnych zakładów bukmacherskich online może przyprawić o zawrót głowy. Jedną z cech strony danego bukmachera, która może nam pomóc w wyborze, jest oferta promocyjna – bonusy bukmacherskie. Nowi użytkownicy mogą liczyć na atrakcyjne bonusy powitalne jak darmowy zakład, zakład bez ryzyka lub premia od wpłaty. Stali gracze z kolei mogą brać udział w promocjach okolicznościowych, programach lojalnościowych, a także mogą otrzymać premię urodzinową lub za polecenie strony. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jakimi bonusami przyciągają bukmacherzy online.

Kasyno
Zalety
Bonus
Ocena
Graj teraz
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Co to jest bonus bukmacherski?

Rozpoczynając przygodę z obstawianiem w Internecie, wybór bukmachera to pierwszy krok, jaki musimy wykonać. Oferta bonusów bukmacherskich może nam w tym pomóc. Poprzez porównywanie dostępnych bonusów, możemy zawęzić naszą listę interesujących nas bukmacherów i wybrać takich, którzy odpowiadają naszym potrzebom. Ponadto dzięki skorzystaniu z bonusu bukmacherskiego mamy doskonałą szansę na przetestowanie danej strony, niekiedy bez konieczności wpłaty własnych środków. Bonus bukmacherski to gratis od bukmachera, zachęta do skorzystania z usług. Może on przyjmować różne formy, co opiszemy szerzej w poniższym artykule.

Dlaczego bukmacherzy oferują bonusy?

Bonus bukmacherski

Bukmacherzy online oferują bonusy bukmacherskie przede wszystkim w celach marketingowych. Oferta promocyjna jest świetnym sposobem na wypromowanie strony i wyróżnienie się na tle konkurencji. Oczywistym jest, że jak każdy usługodawca, bukmacherom online zależy na poszerzaniu swojej klienteli. Im więcej użytkowników, tym większy obrót i zyski. Niektórym może się więc wydawać dziwne, dlaczego nowi użytkownicy dostają dodatkowe środki do wykorzystania. Jak to się może opłacać? W ogólnym rozrachunku jednak bukmacher na pewno nie traci na takim postępowaniu. Patrząc szerzej, jest to opcja korzystna dla obu stron – o ile użytkownik obstawia odpowiedzialnie i rozsądnie korzysta ze swojego budżetu. Bonusów bukmacherskich nie ma się co bać. Ważne jest jednak, aby dokładnie zapoznać się z ich regulaminem, aby uniknąć nieporozumień i rozczarowania.

Czy warto korzystać z bonusów bukmacherskich?

Bonusy bukmacherskie to świetna okazja, aby przetestować stronę bukmachera. Nowicjusze będą mogli przełamać swój lęk przed postawieniem pierwszego zakładu, jeśli inwestycja własnych środków nie będzie potrzebna. Z kolei użytkownicy bardziej doświadczeni dzięki opcji darmowego zakładu lub zakładu bez ryzyka mogą wypróbować stronę innego bukmachera niż dotychczas. Dla przykładu zakład bez ryzyka jest dostępny w bonusie powitalnym w zakładach bukmacherskich Betsson. Bonus bukmacherski to szansa na zysk bez ryzykowania poważnej sumy własnych pieniędzy. Jest to dodatkowa pula na obstawianie, która dla niejednych może sprawić, że postawią nieco bardziej ryzykownie niż zazwyczaj. Badania pokazują, że typerzy nie są skorzy to stawiania wysokich kwot. Dodatkowe środki bonusowe w gratisie od bukmachera dają opcję postawienia większej kwoty niż normalnie.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Dwie podstawowe kategorie bonusów bukmacherskich to:

 • Bonusy bukmacherskie dla nowych graczy
 • Bonusy bukmacherskie dla stałych graczy

Nowi użytkownicy mogą spodziewać się bonusów powitalnych na start. Mają one na celu zachęcić do założenia konta i stawiania zakładów. Z kolei stali gracze mogą liczyć na bonusy regularne oraz okolicznościowe. Bonusy regularne będą stale dostępne w ofercie bukmachera. Będą to dodatkowe środki za wykonanie określonej czynności np. zaproszenie przyjaciela. Oprócz tego jednak bukmacherzy rozpieszczają swoich lojalnych użytkowników promocjami okolicznościowymi.

Bonus powitalny przy rejestracji

Pierwszym z bonusów, na jaki najczęściej można natrafić na stronach z zakładami bukmacherskimi, to bonus powitalny inaczej nazywany bonusem na start. Jest to bonus otrzymywany przy rejestracji konta i przyjmuje on następujące formy:

 • Zakład bez ryzyka – bonus ten zakłada, że w przypadku niepomyślnego rozwiązania postawionego zakładu, nie utracimy postawionych środków. Postawienie zakładu oznacza więc albo pomnożenie środków, albo brak zmian na Twoim koncie! Jest to świetna opcja dla kogoś, kto nigdy nie obstawiał – brak ryzyka znacznie zmniejsza stres. Zakład bez ryzyka zostanie przyznany po wpłacie depozytu i pierwszym obstawieniu.
 • Darmowy zakład – często promowany jako angielski freebet, to gratis od bukmachera – możliwość obstawienia zakładu bez wpłaty własnych pieniędzy. Darmowy zakład ma określoną wartość np. 25 zł i pojawia się na koncie po rejestracji. Będzie to szczególnie atrakcyjna opcja dla osób, które chcą przetestować daną stronę z zakładami bukmacherskimi. Czasem może on być także rozpoznawalny jako bonus bez depozytu.
 • Bonus od depozytu – to forma bonusu korzystna dla graczy zdecydowanych by korzystać z usług danego bukmachera. Dzięki temu bonusowi, przy pierwszej wpłacie depozytu otrzymamy dodatkowe środki bonusowe. Bonus ten jest przeważnie przedstawiany w formie % premii od wpłaty np. bonus 200% do 500 zł. Czasem zdarza się oferta zakładająca premię nie tylko od pierwszej, ale i od drugiej wpłaty.

Jak skorzystać z bonusu powitalnego?

Jeśli już upolowaliśmy idealny bonus powitalny dla siebie, aby z niego skorzystać, wystarczy kliknąć w baner i wypełnić formularz rejestracyjny. Po wpłacie pierwszego depozytu (lub przed w przypadku darmowych zakładów typu freebet) środki bonusowe pojawią się na Twoim koncie. Dokładne procedury rejestracyjne i korzystanie z bonusu mogą się nieznacznie różnić pomiędzy bukmacherami online. Przed akceptacją warto dokładnie zapoznać się z regulaminem strony oraz warunkami korzystania z bonusu.

Zakłady mobilne i bonusy na telefon lub tablet

Według badań Gambling Commission coraz więcej użytkowników zakładów bukmacherskich korzysta z aplikacji mobilnych. 2020 rok przyniósł 50-procentowy wzrost graczy obstawiających na telefonie lub tablecie w porównaniu z rokiem poprzednim. W odpowiedzi na wymagania rynku bukmacherzy online coraz częściej oferują specjalne promocje mobilne. Dodatkowe środki można zgarnąć na przykład po ściągnięciu dedykowanej aplikacji mobilnej i rejestracji nowego konta lub przy wpłacie depozytu na urządzeniu mobilnym. Jeśli nigdzie nie ruszasz się bez telefonu i rzadko otwierasz komputer, tego rodzaju bonusy mogą być dla Ciebie!

Bonusy bukmacherskie dla stałych typerów

Stali gracze zakładów bukmacherskich również mogą liczyć na uprzejmość bukmachera i specjalne bonusy. Jedną z opcji otrzymania dodatkowych środków jest polecenie przyjacielowi. Gdy nowy gracz zarejestruje konto korzystając z linku od Ciebie, otrzymasz bonusowe środki na swoim koncie. Często spotykaną opcją na serwisach bukmacherskich są premie urodzinowe w formie punktów lojalnościowych lub po prostu dodatkowych środków na zakłady. Bukmacherzy starają się także zatrzymać stałych użytkowników poprzez wprowadzenie programów lojalnościowych lub VIPowskich, konkursów, loterii oraz sklepów gracza.

Jako, że w zakładach bukmacherskich świat kręci się głównie wokół sportu, w okresie trwania ważnych turniejów lub zawodów, organizowane są promocje okolicznościowe. Przykładem takich wydarzeń mogą być rozgrywki Mistrzostw Świata w piłce nożnej lub turniej esportowy League of Legends. Chcąc odebrać nagrodę, należy spełnić specjalne wymogi promocji jak np. obstawiać przez kilka dni pod rząd.

Bonus bukmacherski - Czym przyciągają bukmacherzy online?

Na co zwrócić uwagę korzystając z bonusu?

Odpowiedzialne korzystanie z bonusów bukmacherskich oznacza dokładne zapoznanie się z jego regulaminem. Dzięki temu unikniemy rozczarowania albo frustracji, gdy ten nie spełni naszych oczekiwań. Warto zwrócić uwagę na takie punkty regulaminu jak:

 • Warunki obrotu – środki bonusowe muszą zostać obrócone za określoną kwotę po określonym kursie zanim możliwa będzie wypłata wygranej. Przykład: wymagany jest 4-krotny obrót po kursie całkowitym 1.5. Jeśli w bonusie otrzymałeś 100 zł, musisz obstawić za 400 zł (4 x 100 zł), a kursy zdarzeń na kuponie muszą łącznie wynosić min. 1.5.
 • Minimalny depozyt – czyli minimalny próg wpłaty, aby możliwe było uruchomienie środków bonusowych na koncie.
 • Maksymalna kwota – czyli jaką kwotę w postaci środków bonusowych możesz maksymalnie otrzymać. Przykład: bonus 100% do 1000 zł. Jeśli wpłacisz 1500 zł, nie otrzymasz 1500 zł bonusu, ale maksymalnie 1000 zł.
 • Odblokowanie środków bonusowych – niekiedy bukmacher zastrzega sobie odblokowanie środków bonusowych dopiero, gdy postawisz pierwszy zakład za własne pieniądze.
 • Termin – bonusy oraz promocje okolicznościowe mają określony czas, w którym można z nich skorzystać, a także okres, w jakim należy obrócić środki bonusowe.

Czytanie regulaminu z uwagą i zrozumieniem pozwoli najlepiej wykorzystać wszystkie możliwości bonusów bukmacherskich. Życzymy udanego obracania środkami bonusowymi!