CS: GO zakłady – Jak obstawiać Counter Strike: Global Offensive u bukmachera?

Strzelanki pierwszoosobowe to jedna z popularnych kategorii gier komputerowych w świecie esportu. Prawdopodobnie najpopularniejszą z nich jest gra CS: GO – Counter Strike: Global Offensive. Rywalizacja polega na starciu dwóch pięcioosobowych drużyn – terrorystów i antyterrorystów. Turnieje w CS: GO przyciągają miliony widzów online, a zasady gry umożliwiają bukmacherom tworzenie różnych rynków zdarzeń. CS: GO zakłady – jak obstawiać ten esport i jakie rynki wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Sportsbook
Features
Bonus
Rating
Bet Now
1
 • Wiele dyscyplin do wyboru
 • Regularne promocje
 • Nagradzana obsługa klienta
300 zł
2
 • Jakość poparta doświadczeniem
 • Atrakcyjne kursy bukmacherskie
 • Bonus zakład bez ryzyka
200 zł
3
 • Ciekawe zakłady specjalne
 • Specjalna aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór zakładów na esport
500 zł

Na czym polega gra CS: GO?

CS: GO to czwarta gra z serii Counter Strike. Pierwsza gra została wydana pod koniec lat 90. i szybko zyskała ogromną popularność wśród graczy na całym świecie. Była to jedna z pierwszych gier w swojej kategorii, która wkroczyła na scenę profesjonalnego esportu. Najnowsza wersja gry – Counter Strike: Global Offensive – przyciąga około 650 tysięcy regularnych graczy, a miliony widzów śledzą największe turnieje esportowe. Jej wydawcą jest firma Valve Corporation oraz Hidden Path Entertainment. Na czym dokładnie polega CS: GO?

Counter Strike: Global Offensive to gra typy FPS, czyli first-person shooter. Jest to więc strzelanka z perspektywy pierwszoosobowej. Mecz przyjmuje formę rywalizacji pomiędzy dwoma 5-osobowymi drużynami. Jedna z nich reprezentuje terrorystów, a druga antyterrorystów. Drużyny ścierają się na jednej z siedmiu map, a zwycięża ta ekipa, która wyeliminuje z gry wszystkich przeciwników lub osiągnie wszystkie cele. Dla przykładu w przypadku terrorystów celem będzie podłożenie bomby lub przetrzymywanie zakładników. Antyterroryści zaś muszą obronić strefę detonacji lub odbić zakładników.

Obstawianie esportu, czyli jak typować CS: GO

Zakłady na esport to kategoria zyskująca coraz większą popularność wśród zakładów sportowych. Coraz więcej bukmacherów online udostępnia zakłady na kolejne gry esportowe. Samo obstawianie wygląda bardzo podobnie jak w przypadku obstawiania na przykład golf zakłady lub piłka nożna zakłady. Typować mogą jedynie osoby z aktywnym kontem bukmacherskim i wpłaconym depozytem.

Warto wybrać bukmachera, który ma w swojej ofercie dużą liczbę różnych zakładów na esport i różne rynki zdarzeń. Im więcej opcji, tym łatwiej skomponować mocny kupon. Jednakże aby skutecznie obstawiać CS: GO zakłady i inne zakłady na esport, należy nie tylko doskonale znać zasady i niuanse gry, ale i przeanalizować statystyki i formę obu drużyn. Nie należy wyłącznie sugerować się kursami bukmacherskimi, a raczej opracować strategię obstawiania na podstawie dogłębnej analizy mocnych i słabych stron obu drużyn i poszczególnych zawodników. Niezbędne jest również śledzenie transmisji na żywo najważniejszych wydarzeń esportowych w tej kategorii. Esport streaming dostępny jest na takich platformach jak Twitch.tv oraz YouTube Gaming.

Rynki zdarzeń na zakłady esportowe CS: GO

W związku ze specyfiką gry w CS: GO, legalni bukmacherzy oferują różne rynki zdarzeń na tego typu zakłady. Wśród typowych rynków zdarzeń na CS: GO zakłady można wyróżnić:

 • Wynik meczu – prosty zakład dwutorowy na wygraną jednej lub drugiej drużyny, gdyż w CS: GO nie ma remisów
 • Handicap na mapy – obstawianie, ile map zostanie rozegranych wraz z punktową przewagą lub odjęciem punktów (handicap)
 • Mapy – suma map, często w formie poniżej / powyżej
 • Dokładny wynik meczu – możliwe rezultaty meczu to: 2:0, 2:1, 1:2 oraz 0:2 (mecze CS: GO rozgrywa się na zasadzie best of three – rozgrywane są trzy mapy, ale zwycięża drużyna z dwoma wygranymi mapami na koncie)
 • Wygrana chociaż jednej mapy – można obstawiać, że drużyna wygra chociaż jedną mapę
 • Statystyki poszczególnych graczy – drużyny składają się z zawodników, a wśród nich są oczywiście znane gwiazdy. Typerzy mogą obstawiać na przykład ilu zabójstw w grze dokona konkretny zawodnik.
CS: GO zakłady - Jak obstawiać Counter Strike: Global Offensive u bukmachera?

Obstawiaj esport z bonusem bukmacherskim

Bonus bukmacherski można otrzymać niezależnie od tego, co obstawiamy. Niektóre promocje będą jasno określać, jakie kategorie sportowe lub jakie konkretne wydarzenia sportowe można obstawiać za środki bonusowe. Esport to jedna z kategorii sportowych do wyboru, dlatego jeśli bonus nie ma takiego ograniczenia, bez problemu można za gratisowe środki obstawiać CS: GO zakłady, Dota 2 zakłady lub League of Legends zakłady. Bonusy esportowe mogą przybrać formę bonusu od depozytu, zakładu bez ryzyka lub darmowego zakładu. W okresie intensywnych rozgrywek turniejowych warto sprawdzać, czy bukmacher online nie oferuje bonusu podwyższone kursy bukmacherskie.